Logo oorboekje.nl

De radiogids van zondag 18 april 2021

2021

zondag

18

april

Bijzonderheden, vandaag: Bijzonderheden, deze week:

Luister naar NPO Radio 4

Logo NPO Radio 4 NPO Radio 4

Meer informatie over NPO Radio 4

00:00 De Nacht Non-stop muziek

Ontspannende klassieke muziek.

07:00 De Ochtend van 4 (kro-ncrv)

Programma waarin toegankelijke, verrassende muziek centraal staat. Daarnaast wordt het belangrijkste nieuws van de dag kort behandeld.

Presentatie: Niels Heithuis.

09:00 Tussen hemel en aarde (kro-ncrv)

Programma met klassieke, vaak religieuze muziek voor het ultieme zondagochtendgevoel. Met muziek uit verschillende stijlperioden; van gregoriaans tot muziek van Pärt en van Bach en Brahms tot Taverner en Ten Holt.

Presentatie: Wilfred Kemp.

10:00 Spiegelzaal (AvroTros)

Een actueel, informatief muziekprogramma met korte live-optredens.

Presentatie: Hans van den Boom.

10:30 Het Zondagochtend Concert (AvroTros)

In deze uitzending is een optreden te horen van het Radio Filharmonisch Orkest onder leiding van Christian Macelaru, met medewerking van Sergey Khatchatryan

  •  A. Diepenbrock - Suite Elektra
  •  J. Brahms - Vioolconcert, op.77

Presentatie: Hans van den Boom.

11:45 De Muziekfabriek (AvroTros)

Een muzikale brug tussen Zondagochtend- en Zondagmiddagconcert met aangename muziek en om 13.00 uur de rubriek De Mis-Verkiezing.

Presentatie: Hans van den Boom.

14:00 Het Zondagmiddagconcert (AvroTros)

Vanmiddag zijn de volgende optredens te horen:

  • Een opname van het Koninklijk Concertgebouworkest, Jaap van Zweden (dirigent) en Matthias Goerne (bariton)
    • Liederen van Schubert, Strauss en Glanert (Der Einsiedler, wereldpremière)
    • Ludwig van Beethoven - Symfonie nr.5 op.67
  • Rechtstreeks vanuit de Amsterdamzaal van het Concertgebouw: een optreden van Jaewon Lee (viool), Jérôme Fruchart (cello) en Alexandra Nepomnyashchaya (fortepiano(
    • Joseph Haydn - Pianotrio Hob. XV nr.18 in A  en Hob. XV nr.28 in E

Presentatie: Annemieke Bosman.

16:30 Diskotabel (NTR)

Recent verschenen cd's worden besproken door een panel van drie muziekkenners.

18:00 Panorama Zondag (kro-ncrv)

Gesprek met een gast over diens culturele landschap. Een goed gesprek aan tafel, met veel muziek.

Presentatie: Hans Smit.

20:00 Avondconcert (NTR)

Opnamen van Nederlandse en internationale concertpodia.

Presentatie: Beitske de Jong.

23:00 Vrije Geluiden (VPRO)

Nieuwe CD’s, oude platen, concerttips en archiefopnamen aan de grenzen van de klassieke muziek.

Presentatie: Aad van Nieuwkerk.

00:00 - 07:00 De Nacht Non-stop muziek

Ontspannende klassieke muziek.

Luister naar ClassicNL

Logo ClassicNL ClassicNL (voorheen Classic FM)

Meer informatie over ClassicNL

06:00 Je Zondagochtend Non-stop muziek

12:00 Classic In De Middag Non-stop muziek

18:00 Classic In De Avond Non-stop muziek

22:00 Mindradio Non-stop muziek

De beste muziek om tot rust te komen.

23:00 Nachtkastjesconcert Non-stop muziek

Klassieke muziek die zorgt voor een betere en diepere slaap.

00:00 Mindradio Non-stop muziek

De beste muziek om tot rust te komen.

01:00 - 06:00 Classic In De Nacht Non-stop muziek

Luister naar Concertzender

Logo Concertzender Concertzender

Meer informatie over Concertzender

04:00 De Nacht: Klassiek

07:00 Ochtendeditie

10:00 Madge-point

Meesterpianist Geoffrey Madge en Louis Thörig over belangwekkende musici en hun interpretaties uit heden en verleden.

11:00 Sound The Trumpet, Strike The Viol

Oudemuziekkenner Kees Koudstaal schotelt de mooiste en meest recente CD’s met oude en klassieke muziek voor.

12:00 Het Strijkkwartet

13:00 Paul Korenhofs Opera Actueel

Opera in de zaal en op CD, door Paul Korenhof.

14:00 Klassieke Zaken

CD-keuze uit het maandblad van de Vereniging Klassieke Zaken.

15:00 Noorderlicht

16:00 Sonoor

17:00 Omzwervingen in de Joodse Muziek

Een programma van Micha de Winter.

18:00 Folk It

Folkmagazine over heden en verleden, van freakfolk tot minstrelen.

19:00 Sensenta

Een muzikaal vervolgverhaal.

20:00 Space Exposure

IDM, techno, electronics, ambient, drum ’n’ bass, rave en instrumentale hiphop.

Presentatie: Roel Janssen.

21:00 X-Rated

Experimenteel, avant-garde, industrial, ambient en electronics.

23:00 X-Ray

Muzikale straling.

00:00 Dr. Klangendum

Onafhankelijke geluidskunst, radiofonische projecten en andere audio-non-visuele misverstanden en vondsten.

01:00 Radio Elastica

02:00 Bach & Co

Programma over Johann Sebastian Bach.

Presentatie: Govert Jan Bach.

03:00 Thema

Jazzy minimal.

05:00 - 06:00 Framework 1

Een reis door het geluid van de wereld.

Luister naar Klara

Logo Klara Klara (VRT)

Meer informatie over Klara

00:00 Continuo Non-stop muziek

07:00 Klara Staat Op

Presentatie: Sander De Keere.

10:00 Berg en Dal

Pat Donnez gaat met zijn gast een zeer persoonlijke ‘tour de force’ aan.

11:00 Walden

Een oase van rust en schoonheid in woord en muziek van de middeleeuwen tot nu.

Presentatie: Katleen Van Bavel.

13:00 Sanssouci

Een zorgeloos programma met muziek van voor 1800; hoofse dansen, volkse liederen, uitbundige concerti, virtuoze aria’s en stemmig luitgetokkel.

Presentatie: Sieglinde Michiel.

15:00 Fidelio

Een denkbeeldige opera met er bovenop heel wat kamermuziek, concerto’s of symfonisch werk.

Presentatie: Sylvia Broeckaert.

18:00 Zanzibar

Wereldmuziek. In de uitzending van vandaag zijn gesprekken te horen met kandidaten en winnaars van de Flemish Folk Awards die eergisteren werden uitgereikt.

Presentatie: Anne-Marie Segers.

20:00 Valckenaers & Vanhoudt

Zoektocht naar pure schoonheid in grensverleggende muziek van vroeger en nu. Met verrassende zijsprongen en onverwachte combinaties, met nieuwe geluiden en boeiende schemerzones.

Presentatie: Gerrit Valckenaers en Bart Vanhoudt.

22:00 Round Midnight

Een mix van historische jazzplaten en opmerkelijke heruitgaven.

Presentatie: Tine De Donder.

00:00 - 06:00 Continuo Non-stop muziek


Non-stop muziek = Non-stop muziek      
Radiogids
Frequenties
Overig
Over ons

© 2020 oorboekje.nl